Pozoruhodné protirečenie pána Paradu

Organizovaný ateizmus sa zmieta nedostatkom zmysluplných tém. Sekulárny humanizmus, čo nie je nič iné ako otvorený antikatolicizmus (obdoba antisemitizmu) nadobudol črty pseudonáboženstva. Tématické rituály si nezriedka protirečia. Okrem už ošúchaných tém o križiakoch a inkvizícii sa občas vrhnú na deň pracovného pokoja – nedeľu.

Povrchný ateizmus týchto pánov však je nehodný diskusie. S povrchnými ľuďmi je totiž zbytočné viesť akési hlbšie filozofické dišputy. Nie pre moju neochotu, ale pre ich zbabelosť. Akonáhle sú nútení hľadať hlbšie súvislosti s dôsledkami, týchto ateistíkov rozbolia hlavy, spadne im internet alebo jednoducho sa odmlčia.

Na dnes ukážka toho, ako protirečivo ateisti otvárajú svoj boj proti voľnej nedeli. Citujem:

…pre mňa je napríklad nedeľa bežný pracovný deň, nevidím rozdiel medzi utorkom a nedeľou. Voľný deň mám vtedy, keď mi vyjde ten tzv. voľný deň. Tak som vlastne povedal, že si viem naplánovať deň odpočinku, napríklad takým dňom bude raz utorok, inokedy streda, podľa plánu. Aj piatok môže byť dňom odpočinku. Nezáleží totiž na tom, ktorý je to deň v kalendári. Odpočívať sa má s rozumom. Nezáleží na tom, aký je deň v kalendári. Keď sa človek riadi prísne podľa nejakej doktríny, napríklad, že nedeľa je deň odpočinku, tak sa môže dostať do depresie. Lebo je to zbytočné znásilňovanie času, kedy si má človek odpočinúť. Môžem pokojne pracovať od stredy do nedele, a pondelok a utorok budem mať voľné dni. Alebo 4 dni práca, 3 dni voľno. Každému, ako vyhovuje.

Tak píše známy internetový boží hlas proti kresťanom – Ján Parada.

No a potom sa pozabudne a napíše toto:

Dnes je sobota, zajtra nedeľa, vychutnajte si vo voľnom čase zhudobnené verše od básnika Michala Černíka.

Ak ide o poéziu miláčika ateistov, tak aj nedeľa ako deň praovného pokoja je ateistom dobrý.

Kým ateista Parada volá po absolútnej demokracii v organizácii času voľna, teda aby si každý človek mohol urobiť nedeľu, kedy sa mu zľúbi, posunutím tejto hlúposti do krajnosti by sme museli zrušiť aj nočný kľud – vyhradené hodiny, kedy sa nesmie pracovať. Zvyčajne je to od 22:00 do nejakej 05:00.

Pokiaľ by sme chceli naplniť túžby Paradu do dokonalosti, tak potom by malo byť jedno, kedy je nočný kľud. Každý by si mohol zvoliť sám, kedy chce mať svoju dobu nočného kľudu.

Napr. robotníci by mohli žiadať dobu nočného kľudu aj cez deň – ak by prišli z nočnej.

Najlepší spôsob, ako odzbrojiť ateistu v téme nedeľnej práce, je spýtať sa ho, čím sa živí. Ateisti typu parazitov – to je tá skupina útočiaca na deň voľna v nedeľu – so zahanbením neodpovie a dá pokoj 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s