Hm… čo je to vlastne ateista? :)

Ateista je hmota. Lebo predsa platí zákon zachovania hmoty.

Ateista je neustále sa meniaca hmota. Lebo platí aj evolúcia, ktorej podlieha.

Ateista je teda meniaca sa hmota. Je to hmota s istým obsahom endorfínov. Endorfíny sú hormóny šťastia. Teda ateista je neustále meniaca sa hmota orientujúca sa na šťastie.

Na to, aby táto hmota mala čo najviac hormónov šťastia, tak v nej počas evolúcie vznikli zložité štruktúry, pomocou ktorých vie ateista efektívne maximalizovať obsah endorfínov vo svojej hmote. Lebo ateista žije len raz a treba si užívať.

Ateista je teda neustále sa meniaca hmota orientovaná na efektívnu maximalizáciu endorfínov.

Na dosiahnutie vysokej hladiny hormónov šťastia ateistovi v priebehu evolúcie vzniklo vedomie. Dnes vďaka vedomiu, ktoré mu ešte v blizkej minulosti slúžilo na maximalizáciu endorfínov spojených s evolučným zápasom či dobre vykonanou prácou, tak dnes vďaka vedomiu si zdôvodňuje táto hmota-ateista, že sebadeštrukcia je menej významná pre ateistu ako častý a vysoký podiel endorfínov vo svojej hmote.

A tak našiel zmysel v drogách, nenávisti, klebetení, trolovaní, ničení, alkohole, adrenalínových zábavkách, posadnutosti sexom až za hranicu otupenia na ochranu vlastných mláďat.

A táto doposiaľ neustále vyvíjajúca sa hmota končí svoju evolúciu po maximalizácii endorfínov ako evolučný odpad.

Evolučný odpad je súčasťou potravinových reťazcov iných živočíšnych druhov. V prípade ateistov môžeme hovoriť nanajvýš o popolčeku. Popolček rozsypaný v urnových hájoch je ateistický, lebo v ňom nemožno dokázať prítomnosť boha.

Prach si a na prach sa obrátiš. Medzi tým môžeš byť bytosťou hodnou piedestálu ľudskej dôstojnosti alebo len neveriacim hovädom spútaným okovami chemicky podmieneného šťastia.

Úbohá to bytosť závislá na tom chemicky podmienenom šťastí.

🙂

One thought on “Hm… čo je to vlastne ateista? :)

 1. To jsou dobrý sranda stránky. I když je to míněno nejspíš jako recese, pokusím se odpovědět, protože jsou skutečně lidé, kteří to mohou brát vážně.

  “A tak našiel zmysel v drogách, nenávisti, klebetení, trolovaní, ničení, alkohole, adrenalínových zábavkách, posadnutosti sexom až za hranicu otupenia na ochranu vlastných mláďat.”

  Tou posedlostí sexem jsou myšleni ti kněží, co znásilňovali děti?

  Klebetění trollování děláš právě ty.

  Alkohol – to jako že věřící nechlastaj? V rodině mám věřící a někteří si rádi přihnou jakéhokoliv alkoholu. Naproti tomu znám ateistu abstinenta.

  Nenávist – spousta ateistů jsou mírumilovní lidé, naproti tomu spousta teistů pronásleduje jiné teisty či ateisty (islamisti, ale i jiní).

  “Úbohá to bytosť závislá na tom chemicky podmienenom šťastí.” – Ubohá to bytost závislá na víře v blud, který se nedá dokázat. Jinak ty endorfiny maji jak teisti, tak ateisti.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s