Ateista Chmelár šíri hoax o Ježišovi-vegetariánovi

Alebo ako urobiť zo štvrtého najvýznamnejšieho proroka islamu a ústrednej postavy kresťanstva to, čo chcete. A poslúžilo k politickým cieľom, ktoré potrebujete.

Eduard Chmelár napísal:

Konzumácia mäsa znamená, že človek žije zo smrti iných. Je vlastne chodiacim cintorínom.

Podľa esenského Evanjelia mieru bol vegetariánom aj Ježiš. Pri jednej kázni údajne povedal:

„A mäso zabitých zvierat v jeho tele sa stane jeho vlastným hrobom. Pretože hovorím vám, kto zabíja, zabíja seba samého, a ktokoľvek je telá zabitých zvierat, je telo smrti.“

Sama skutočnosť, že väčšina ľudí zabíjanie zvierat dosiaľ schvaľuje, nie je dôkazom, že takýto názor alebo postup je správny. Nepýtajme sa, čo je zvyčajné, pýtajme sa, čo je najlepšie.

Zdroj: https://chmelar.blog.sme.sk/c/21603/Etika-vegetarianstva.html

Otázka: Bol Ježiš vegetarián? Mal by kresťan byť vegetarián?

Odpoveď: Ježiš nebol vegetarián. Biblia zaznamenáva, že Ježiš jedol rybu (Lukáš 24:42-43) a baránka (Lukáš 22:8-15). Ježiš zázračne nachoval zástup rybami a chlebom – bolo by to nezvyčajné, keby bol vegetariánom (Matúš 14:17-21). Vo vízii, ktorú mal apoštol Peter, Ježiš vyhlásil, že všetky potraviny sú čisté, vrátane zvierat (Skutky 10:10-15). Po potope Boh dal povolenie ľudstvu, aby jedli mäso (1. Mojžišova 9:2-3). Boh nikdy neodvolal toto povolenie.

Napriek tomu, nie je nič zlé na tom, aby bol kresťan vegetariánom. Biblia nám neprikazuje, aby sme jedli mäso. Avšak nie je nič zlé v tom, aby sme nejedli mäso. Ale Biblia hovorí, aby sme netlačili iným svoje rozhodnutia a presvedčenia alebo aby sme ich neposudzovali podľa toho, čo jedia alebo nejedia. Rimanom 14:2-3 hovori: „Jeden verí, že môže všetko jesť; slabý je len zeleninu. 3Kto je (všetko), nech nepohŕda tým, kto neje (všetko), a kto neje (všetko), nech nesúdi toho, čo (všetko) je. Veď Boh ho prijal.“

(Odpoveď je z brány gotquestions)

Ateista Chmelár kolaburujúci so združením eštebákov Spoločnosťou Prometheus nie je však jediným, kto na podporu vegetariánstva vyťahuje Bibliu:

„Keď sledujeme Bibliu, objavíme mnoho miest, kde sa jasne a zreteľne predpisuje vegetariánstvo. Piate prikázanie „Nezabiješ!” sa nikdy neobmedzuje do tej miery, aby sa vzťahovalo iba na ľudí. Kresťan má ctiť všetok život a pri takomto postoji sa môže vegetariánstvo stať lákavým spôsobom života.” (Górakša a vegetariánstvo – brožúrka Medzinárodnej spoločnosti pre uvedomovanie si Krišnu – ISKCON, s. 8)

A odpoveď?

„Všetko, čo sa hýbe a žije, nech je vám za pokrm, všetko vám dávam tak, ako zelené byliny.” (Gn 9, 3)

Výčitka, že takýto zákaz (jedenia mäsa) sa nezachoval, alebo že bol neskôr vypustený, je nezmyslom. Svedčila by totiž o tom najmä prax prvých kresťanov, ktorí sa požívaniu mäsitého pokrmu nevyhýbali.

Ani výsledok prvého apoštolského snemu v Jeruzaleme (r. 49), stanovujúceho predpisy pre pohanov vstupujúcich do Cirkvi, nezahŕňal zákaz jedenia mäsa, ale iba mäsa obetovaného modlám (porov. Sk 21, 25), keďže takéto „hody” sa vtedy chápali ako modloslužba.

Prečítajte si obšírnu odpoveď na stránkach časopisu Rozmer:  http://www.sekty.sk/sk/articles/show/41

Chcete vedieť o Esénoch viac? Prečítajte si odborný článok od Františka Trstenského Eséni a kumránske objavy.

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s