Kiska nedoporučuje voliť ateistu Chmelára s prepojením na eštebákov

Súčasný prezident Andrej Kiska v debate na festivale Pohoda menoval štyroch prezidentských kandidátov, ktorých považuje za dobrých.

„Sú štyri mená, za ktorých by sme sa asi nehanbili a mohli by dobre reprezentovať našu krajinu. To sú Robo Mistrík, Zuzka Čaputová, Fero Mikloško a uvidíme, či bude kandidovať Marián Čaučík,“ povedal prezident na Pohode. Kiska verí, že sa títo kandidáti na záver dohodnú a dajú podporu jednému, „za ktorého sa všetci postavíme“.

„Ak sa toto stane, ak sa dohodnú, verím tomu, že takto o rok budeme mať úžasného prezidenta,“ povedal a zopakoval, že mieni v politike zostať.

https://dennikn.sk/1173052/kiska-na-pohode-menoval-styroch-prezidentskych-kandidatov-ktorych-povazuje-za-dobrych/

Na otázku, ktorí prezidentskí kandidáti sú jeho favoritmi, uviedol familiárne: “Je to Robo Mistrík, Zuzana Čaputová a Fero Mikloško.”

https://www.hlavnespravy.sk/andrej-kiska-na-pohode-som-poslednykrat-ako-prezident-z-politiky-neodchadzam-potrebujeme-prevziat-moc/1456638

Chmelár, priateľ eštebákov zo Spoločnosti Prometheus, mimoriadne podráždene reagoval na svojom fcb:

Andreja Kisku prestalo baviť hrať sa na nadstraníckeho prezidenta a otvorene sa definoval ako hlava opozície. Hovorím – hrať sa na nadstraníckeho – pretože on v skutočnosti nadstraníckym nikdy nebol, na polovicu obyvateľstva vyslovene kašľal a podprahovo rozdeľoval túto spoločnosť ako málokto, čo dnes už vnímajú všetci okrem jeho fanatických prívržencov. Dnes však zašiel ešte ďalej. Po prvý raz v dejinách tohto štátu sa stalo, že úradujúca hlava štátu ešte pred prvým kolom prezidentských volieb vyjadrila podporu niektorým kandidátom. Tvrdím však, že je to dobre. Konečne bude totiž jasné, kto za koho kope. Kto tvrdí, že chce pokračovať v šľapajach Andreja Kisku, stotožňuje sa s jeho štýlom, neprekážajú mu ani jeho kauzy, ani neplnenie ústavných povinností, hlási sa k jeho militaristickej politike a proamerickým postojom na úkor posilňovania Európy. Práve voči týmto praktikám sa vyhraňujem, práve voči takémuto videniu sveta a chápaniu povinností hlavy štátu vytváram alternatívu s cieľom presvedčiť ľudí, že sa to dá robiť inak, lepšie a prospešnejšie pre všetkých.

Prezident však použil aj jeden výraz, z ktorého ma mierne zamrazilo. Môže a nemusí niečo znamenať, ale treba na to upozorniť. Andrej Kiska doslova povedal, že „treba prevziať moc“, čo je citát ako z Leninovho spisu Štát a revolúcia. Tento slovný zvrat sa zväčša používa pri revolúciách a prevratoch, nie pri demokratických parlamentných voľbách. Andrej Kiska už na jar tohto roka ukázal, že v prípade dosiahnutia moci neváha ísť nielen na hranu, ale podľa niektorých ústavných právnikov aj za hranu ústavy. Jeho pokus nastoliť vlastnú úradnícku vládu, ktorá by nemohla urobiť nič bez jeho súhlasu, síce nevyšiel, ale pri človeku, ktorý sa o to už raz pokúsil, treba byť predsa len opatrnejší a pozornejší. Napokon, Andrej Kiska na Pohode zopakoval oveľa tvrdšie to, čo hovoril pred rokom: že Slovensko je mafiánsky štát a že to ukázala vražda dvoch nevinných mladých ľudí. Zarážajúce na tom nie je len to, že pán Kiska bez akýchkoľvek dôkazov obviňuje štát z dvojnásobnej vraždy, ale že označuje ako mafiánsky práve štát, na čele ktorého stojí. Znamená to, že Andrej Kiska sa cíti byť hlavou mafie? Ak nie, ak tvrdí, že chce prevziať moc (hoci jej časť drží stále v rukách), ak sa dištancuje od charakteru tohto štátu, obviňuje ho a stavia sa do opozície voči nemu, potom by bolo nielen logické a správne, ale aj čestné a morálne, aby po týchto slovách odstúpil z funkcie. Lebo špiniť štát a užívať si výhody jeho najvyššieho predstaviteľa je zvrátenosť, ktorej rozumejú iba jeho nekritickí prívrženci.

Aktualizácia 08072018:

Eduard Chmelár svoj žlčovitý príspevok z facebooku považoval za tak dobrý, že opäť využil zhovievavosť mediálneho dvojčaťa partičky eštebákov zo Spoločnosti Prometheus, kde je podpredsedom bývalý vysoký funkcionár ŠTB Marián Baťala, aby ním otravoval aj ľudí bez vyznania. Moralista Chmelár útočiaci na prezidenta Andreja Kisku pri akejkoľvek príležitosti opätovne dokázal, že patrí do politického suterénu. Ak niečo charakterizuje Chmelára, je urputné honenie vlastného ega, posadnutosť vlastnou dokonalosťou a cenzúra akéhokoľvek kritického hlasu. Chmelár sa derie k moci rovnako ako Hitler. Len hákový kríž vymenil za dúhu.

Dôkaz tu: http://humanisti.sk/view.php?nazevclanku=andreja-kisku-prestalo-bavit-hrat-sa-na-nadstranickeho-prezidenta&cisloclanku=2018070021

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s