Šľachetný humanista Parada vidí v každom fašistovi katolíka – dnes o Himmlerovi

Na diskusnom fóre Lipka je diskusia o nacistickom programe Lebensborn (Prameň života)

Ako to už býva, zjavné paralely medzi nacizmom a ateizmom podráždili vyznávačov viery v neexistenciu božiu a namiesto komentárov k téme začali písať logické klamy na odvrátenie pozornosti čitateľa. A tak sa celkom nesúvisiaco dočítame o Ustašovcoch, pár osočení o Tisovi či Indiánoch. Tento jav onoho času vtipne popísal pán Krivošík, komentátor z Azetu, keď napísal niečo v tomto zmysle:

Ateisti v jednej vete vychrstnú všetky zločiny Katolíckej cirkvi od Stvorenia sveta – inkvizíciu, križiakov, konkistátorov či pedofilé zločiny kňazov a tým ich argumentačný potenciál končí.

Diskusia k téme Lebensborn je práve o tomto ateistickom prístupe.

A tak sa Lemmy, známy to bloger z brány ateistov Humanisti.sk predviedol a napísal:

Čo narobíme? Himmler bol rímskokatolík ako ty.

With his mother a devoted Catholic, she not doubt wanted her young son to follow in her footsteps.

And this rare printed communion certificate shows that Himmler was received into the Roman Catholic Church in 1911.

So svojou matkou oddaný katolík. Jeho matka nepochybovala, že chce, aby jej mladý syn kráčal v jej stopách.

Himmler sa stal členom Rímskokatolíckej cirkvi v roku 1911.

Himmler sa narodil v roku 1900. Zdroj tu. Ak má byť pravdivé tvrdenie o krste Himmlera z roku 1911, ako uvádza popredný slovenský mienkotvorný ateista zo Spoločnosti Prometheus, bol pokrstený ako jedenásť ročný. Pre tohoto ateistu to stačí na to, aby cez skutky tohoto pána prisúdil vinu všetkým katolíkom. Ak by si tento ateista uvedomil, že okrem krstu zvládol aj základnú matematiku, možno z fašizmu obviní aj popredných matematikov antiky. Pozrime sa však na praktizujúce vierovyznanie Himmlera bližšie. Citujem opäť z tej iste stránky o Himmlerovi:

H. Himmler vyznával filozofický mysticizmus, nadchýnal sa názormi mesmerizmu, zaujímal sa o okultizmus, prírodné liečiteľstvo a homeopatiu. Bol fanatický rasista a presadzoval árijský mýtus o nadčloveku a nadradenosti nemeckého národa. Rasovú teóriu a eugeniku preniesol do praxe pri výstavbe jednotiek Schutzstaffel (SS). Jej príslušníci boli vyberaní na základe kritérií vzhľadu, duševných a fyzických testov, čo sa uplatňovalo najmä do začiatku vojny. Mali byť predstaviteľmi nového človeka, bojovníka, správcu, učiteľa a vodcu, aby boli pripravení pre kolonizáciu východných území. Podieľal sa na zavedení zvláštneho pravidla pre sobáše príslušníkov tak, aby sa zaistilo spájanie ľudí podľa predstáv rasovej čistoty. Založil štátom organizovaný domov pre matky Lebensborn e.V..

Ak by bol Lemmy trošku viac sčítanejší a využil by vyhľadávače ako vynikajúci nástroj k základným faktom čo by poznaniu a zorientovaniu sa v témach, mohol využiť “nekresťanstvo” Himmlera práve v téme o Lebensborn. Veď tento program založil práve tento pán…

Nuž šľachetnosť dotyčného pána zo Spoločnosti Prometheus páchne lajnom ako chliev družstevných prasiat. Stačí malý argumentačný poryv a noblesa sekulárneho humanizmu presiakne tým zápachom odhaliac svoju pravú hnilobnú podstatu. Antikatolicizmus týchto pánov je rovnaký, ako antisemitizmus pánov hákových. Len sa líšia dátumom narodenia a predmetom nenávisti. Vlastne ani nie, lebo nenávisť nacistov ku katolíkom bola rovnaká.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s