Ateista Paľo Rusko nosí podkovičku pre šťastie

Podkovičku pre šťastie dostal ateista Paľo Rusko od svojho fanúšika, keď ho postihla mozgová príhoda. Novinári Nového času ho totiž pristihli s podkovičkou priamo v parlamente.

Nosím je pre šťastie! zdôveril sa Rusko novinárom

Obrázky16082018 175

Podkovička pre šťastie z roku 2003 Ruskovi veľa šťastia nepriniesla. Alebo mal priveľké nároky a tak sa podkovička radšej vybrala na vandrovku. Ktovie?

V roku 2005 napísal Daniška o Ruskovi tieto vety:

Rusko bol totiž od samého začiatku dnom slovenskej politiky po roku 1989. Vstupoval do nej nielen ako pyšný riaditeľ vplyvnej televízie, ale predovšetkým ako muž, ktorý spolupracoval s mafiou, ako sám v roku 1998 priznal; ako muž, ktorý sa na vrchol svojej kariéry dostal vďaka servilite, ktorú následne od všetkých očakával; ako muž, ktorý nepoznal zábrany – morálky, slušnosti, zákona – iba záujmy, prirodzene, vlastné záujmy. Rusko bol symbolom perverzie politiky a verejného pôsobenia, nikdy nehľadal pravdu, pohŕdal ňou. Rovnako mu boli odjakživa cudzie záujmy celku alebo, ak chcete, spoločné dobro. Ak ten (v jeho očiach nepochybne archaický) termín vôbec niekedy použil, tak azda len preto, že si ho stotožnil so záujmami svojej osoby. Jeho obsah ako aj zmysel mu však boli cudzie. Perverzne sa správal aj keď išlo o jeho ciele a prostriedky. Morálnosť každého ľudského konania sa vždy hodnotí podľa morálnosti cieľa, ako aj naň použitých prostriedkov. Rusko však v politike nepreukazoval rešpekt ani k jednému. Keď sa mu to hodilo, presadzoval nemorálny cieľ, keď to bolo potrebné, bez problémov používal nemorálne prostriedky. Bez váhania. Arogantne a s úsmevom.

Ďalej Daniška o liberálovi Ruskovi píše, citujem:

Bolo až komické sledovať, ako sa tá skupina „užitočných idiotov“, pretože ani on ich nikdy nemohol vnímať inak, o neho začala zaujímať, keď svoju stranu nazval „liberálnou“. Nomen omen, záchranca slovenského liberalizmu je na scéne. Komické, ako mnohí z tých, ktorí sa odjakživa vysmievali z mesianizmu, zrazu našli svojho mesiáša. Komické, ako mu odpúšťali nevzdelanosť (jeho obľúbeným filozofom bol napr. istý „Hill“, inak John St. Mill), ktorá im vždy prekážala na voličoch konzervatívnej strany z vidieka. Komické, ako niektorí privierali oči nad jeho minulosťou, ktorá spájala komunistickú stranu, Mečiara, Schustera či Dzurindu, kam doba, tam plášť. Komické tiež bolo, ako obhajovali jeho „nezávislú“ televíziu. Veď uznajte, nie je vrcholom „nezávislosti“ neustála a lživá kritika kresťanstva a konzervatívnej strany? Napriek všetkým týmto veciam sa k nemu významná časť slovenskej liberálnej obce hlásila. A to od bývalých disidentov, akými bol povedzme Miroslav Kusý, až po komunistov, ktorým kultúrny marxizmus zostal v hlavách dodnes, ako napr. Kataríne Závackej.

Zdroj: http://www.impulzrevue.sk/article.php?44

Rok 2015. Mirka Kernová z brány O médiách (blízka liberálnym a slniečkárskym extrémistom) s nadšením informuje, ako sa Rusko stará o týrané matky a ich deti. Citujem:

Bývalý minister hospodárstva nielen šéfuje Centru. „Stará sa aj o psychickú stránku matiek. Keď to nevychádza z finančnej stránky, tak pomôže. So stravou, na lieky. Máva komunity s deťmi, kde sa o ne zaujíma a hráva sa s nimi,” cituje týždenník klientku centra Janu.

„Staré Mesto predalo Ruskovej neziskovke trojposchodovú budovu na Karpatskej ulici za symbolických 100 korún a do centra nalialo ďalších 16,6 tisíca eur. Budova môže mať teraz hodnotu 600- až 800-tisíc eur,” píše týždenník, ktorý upozorňuje, že centrum mal nevyhovujúci hygienický stav a nové členky dozornej rady z mesta upozorňovali aj na chýbajúce výročné správy a zápisnice.

Budovu Majáka v centre mesta chce Rusko predať a za utŕžené peniaze plánuje postaviť nové priestory mimo centra mesta. „Túto budovu sme rekonštruovali za 18 miliónov korún, ktoré som poskytol cez Nadáciu Markíza. Ak by sme ju predali, získame finančné prostriedky na nový objekt, ktorý by nemal na Slovensku konkurenciu,” povedal Rusko, ktorý aktuálne produkuje v Česku muzikál Rómeo a Júlia.

Rok 2017. Rusko je podozrivý, že si objednal vraždu bývalej partnerky v podnikaní Volzovej. Tu sú reakcie jeho politických a vládnych kolegov:

ŠOKUJÚCE Bývalí ministri Dzurindovej vlády o Ruskovi: Hajzel, vyrástol v časoch mafie

Taký je ateizmus zbavený morálnych zábran. A podkovička pre šťastie? Nepravá modla tých, ktorí odhodili Boha. Britský spisovateľ Gilbert Keith Chesterton raz povedal, že odvtedy, čo ľudia prestali veriť v Boha, sú ochotní uveriť akýmkoľvek hlúpostiam.

Ponechajme teda ateistov ich falošným modlám: podkovičkám, tetovačkám, kariére, autám, statkom a konzumu… Je inak úsmevné, ako si ateisti svoj boj proti kresťanstvu povýčili na náboženstvo 😀

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s