Vulgárnosť niektorých ateistov priviedla Paradu k paranoji

Ľudia na nete ma už nezvyknú prekvapiť svojou primitívnosťou. Za dobu, čo pôsobím na nete, zažil som hocičo a pravdu povediac, som dobre argumentačne vybavený na to, aby som tie rôzne útoky zvládal s nadhľadom a prehľadom. Práve naopak, teším sa na stret s presvedčenými ľuďmi, s diskutérmi majúcimi svoje názory, lebo debata s takými je povznášajúca. Otestujete svoje poznanie a stáva sa, že musíte pod tlakom faktov niekedy aj uznať vlastný omyl a pehodnotiť to, čo píšete, to, o čom premýšľate. To, o čom ste boli až doteraz skalopevne presvedčený.

Dnes som ale zažil prekvapenie. Skôr sklamanie. Mienkotvorný ateista ma verejne obvinil z plagiátorstva internetovej identity. Podľa jeho konšpiračných tvrdení som si vytvoril účet na facebooku s menom Marky Balaga.

Marky Balaga je ateista, ktorý vlastnou úvahou prišiel k logickému záveru, že ak boha nieto, ľudia sú zvieratá. Ján Parada je tiež ateista, no tomuto logickému evolučnému dôsledku sa všemocne bráni. Dožaduje sa piedestálu pre ľudský rod v rovnakom význame, ako je status človeka v Katolíckej cirkvi. Na jednej strane je Parada ateista, no na druhej sa nevie pustiť náboženskej slamky – bojí sa, že by sa v tsunami zvráteností utopil. Bojí sa osudu zvieraťa. Tému o zvieracom statuse ľudí bez boha som založil viackrát s cieľom ujasniť si prijateľnosť tej tézy.

Sú ateisti zvieratá?
Paradov paradox: Zviera nemôže byť ateistom, ale môže ...
Sú mimozemšťania ľudia alebo zvieratá?

Na diskusnom fóre Lipka som k téme založil diskusiu s názvom TO: Sú ateisti zvieratá? a sústredil som do nej množstvo mne dostupných informácií. Parada nakoniec z nej utiekol. Nezniesol argumentovať na úrovni a o niekoľko dní po tom, čo ho admin upozornil na vulgárne správanie, urazený odišiel.

Téma o priradení človeka k zvieratám je pútavá a odhaľuje stav hodnotového nastavenia neveriacich. Je ukazovateľom, ako ateisti naozaj berú dôsledky evolúcie vážne. A Parada tieto dôsledky neunesie.

Parada napísal:

Keď som mu pokojne povedal, že som nikdy nič také netvrdil, zľakol sa, že sa mu toto jeho klamstvo nepodarí nijako potvrdiť, tak začal vymýšľať rôzne zákerné úskoky. Vytvoril tému s názvom: Sú ateisti zvieratá? A čakal. Ako pytliak, či sa niekto chytí do jeho pasce, ktorú nastražil.“

Tou pascou, zdá sa mi, je teraz nedávno vytvorený nový účet na Facebooku s názvom Marky Balaga. Podľa časovej osi vidím, že prvý príspevok má z 21. júla 2018. Balaga nemá tam žiadnych priateľov. A prakticky tam nemá ani žiadne relevantné príspevky. Je to tzv. mŕtvy účet na Facebooku, alebo živoriaci účet. Dal by som prednosť presnejšiemu pomenovaniu, že ide o falošný účet, a mám silné podozrenie, že ho nevytvoril ateista, ale nejaký náboženský agent provokatér. Len, aby sa neukázalo, že ide o nadprácu práve toho bulvárneho katolíka s prezývkou Tvojoponent.

Treba úprimne priznať, že sú aj ateisti, ktorí s tým problém nemajú. Našiel som ich aj na fóre českých bezvercov – OSACR, ale aj na Lipke či DF.sk. Rovnako s tým nemá problém Richard Dawkins, ktorý ide ešte ďalej a zamýšľa sa nad etickým problémom jedenia zvieracieho mäsa. A podobný rozpor rieši aj Chmelár. Jedenie mäsa je totiž v tom prípade vážny etický problém – jeme mäso totiž bytostí z rovnakej skupiny, do ktorej patrí aj človek. Zabíjame “našich bratov”, ktorí rovnako ako my cítia, vidia, túžia…len ich vedomie je natiahnuté do iného hardwaru.

Parada toto logické uvažovanie nezvláda, tak obviňuje ateistov píšúcich v protirečení s jeho postojmi z toho, že sú – mnou. Že si vytváram nové a nové identity a píšem ako ateista. Dnes ma teda Parada paranoidne spojil s besedujúcim ateistom s nickom Marky Balaga.

Mám nejakú možnosť sa brániť?

Môžem sa len zasmiať, povytiahnuť obočie a ešte viac sa zasmiať. Svoje internetové identity mám zverejnené na nete, na stránke TvojOponent-Obrana kresťanstva. Ak si pozriete dátumy ich registrácií, presvedčíte sa, že nové a nové internetové účty pre diskusie som si zakladal preto, lebo mi pre moje názory tie pôvodné neustále mazali a blokovali. Uznáte, že sa nedá písať z konta, ktoré je nedostupné.

Pán Parada sa mýli. Marky Balaga nie je môj fcb účet.

Zaujímavosťou je však Paradovo tvrdenie, že fcb nepoužíva, a pritom si dokáže prezerať osobné údaje registrovaných fejsbukárov, ku ktorým sa inak nedostane. Iba ako registrovaný účastník sociálnej siete Facebook.

Slepá viera v neexistenciu božiu tak urobila z Paradu duševne chorého, paranoika.

Brána Humanisti.sk klesá ku dnu, stáva sa klebetníkom regionálneho významu, konšpiračnou stránkou, ktorú okrem hŕstky zvedavcov bude už pozorovať len akýsi beťár TvojOponent.

Vážený pán Parada!

Ponúkam Vám takýto zmier. Vy zmažete svoj článok s názvom

Falošný ateista z dielne bigotného katolíka?

… a ja zmažem túto moju obrannú reakciu. Nie je mojim cieľom Vás dostať do nepríjemnej pozície podozrievavého človeka. No na obranu – uznajte – právo mám.

Mať podozrenie je veľmi málo na to, aby ste osočovali človeka. A to dokonca aj v tom prípade, keď je to “iba” katolík.

Marky Balaga nie je moja identita. Už s tými hlúposťami, prosím, prestaňte!

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s