Ateista Chmelár o ateistovi Sulíkovi

Alebo ateista ateistovi oči veru vyškriabe 🙂 Pre iného ateistu 😀 😀 😀

Eduard Chmelár, neúspešný politik a narcistický kandidát na prezidenta, hodnotovo spojený s partičkou eštebákov zo Spoločnosti Prometheus, štipľavo okomentoval televízne stretnutie najobľúbenejšieho opozičného politika Sulíka s predsedom vlády našej krajiny, s ateistom Ficom.

LEN BABRÁCTVO OPOZÍCIE UMOŽŇUJE SMERU TVÁRIŤ SA, ŽE JE ĽAVICOU

Očakávaný duel medzi Richardom Sulíkom a Robertom Ficom v plnej miere odhalil, prečo opozícia s takýmto videním sveta nemôže vyhrať voľby. Nie som priaznivcom Roberta Fica, ale dnes svojho súpera argumentačne zničil. Richard Sulík svojou úzkoprsou ideológiou absolútne nechápe problémy Slovenska, nerozumie, čím žije bežný človek v tejto krajine. Jeho bedákanie nad tým, že si nemôže kúpiť cez štátny sviatok teplý rožok, najnovšie pagáč, nabudúce to budú asi gumové medvedíky, zosmiešňuje snahy opozície presvedčiť voliča, že by vedela vládnuť lepšie. Jeho otvorene deklarovaný cieľ – dať väčšiu slobodu tým, ktorí tu tvoria hodnoty – je dokonca urážkou väčšiny poctivo pracujúcich ľudí, pretože vo svete Richarda Sulíka hodnoty tvoria len podnikatelia, nie zamestnanci. On si neuvedomuje, že ten jeho „teplý rožok“ mu neupečie majiteľ supermarketu, ale pekár, že jeho práca a životné potreby majú rovnakú hodnotu ako tí, pre ktorých vymýšľa odvodové kolieska. Pre zodpovedného politika by mali byť pracujúci ľudia záväzkom, pre Richarda Sulíka sú záťažou.

Problémom opozície je, že my tu nemáme nielen štandardnú ľavicu, ale ani štandardnú pravicu. Šialený neoliberalizmus sulíkovcov a miklošovcov vychýlil túto krajinu do extrému a hodnotového chaosu, takže tu sú dlhodobo považované šialené nápady za pravicové, pravicové za liberálne, liberálne za ľavicové a ľavicové za šialené. Slováci majú spomedzi všetkých európskych národov najkratší vek dožívania sa v zdraví, momentálne je to 55 rokov, ale strana, ktorá má v názve Sloboda a SOLIDARITA nechápe, prečo je dôležité zastaviť zvyšovanie veku odchodu do dôchodku. Richard Sulík nechápe dokonca ani to, že príplatky na rekreáciu sa nemôžu poskytovať na dovolenky v zahraničí, lebo majú pomôcť oživiť cestovný ruch doma, na Slovensku, že predsa nebudeme pomáhať zvyšovať príjmy Chorvátom a Talianom. A nechápe ani to, že obedy pre deti zo štátneho nemajú zvýhodňovať bohatých, ale pomôcť chudobným deťom cítiť sa v kolektíve rovnocenne (hádam tomu porozumie z priloženého videa).

Očakával by som, že kritika vlády bude smerovať skôr na to, že namiesto zvyšovania platov našim pracujúcim sem chce doviezť lacnú pracovnú silu zo zahraničia, že snaha o zastropovanie dôchodkov je len nápravou toho, čo spôsobil v minulom volebnom období Smer, a teda plánované referendum o tejto otázke by mal v rámci zavádzania hmotnej zodpovednosti politikov za napáchané škody zaplatiť on sám. Ale trhať ľuďom od úst to posledné, čo majú spôsobuje, že ľudia radšej privrú oči pred rozkrádaním, lebo sa boja, že iná vláda by im nedala ani tú almužnu. So sociálne necitlivým programom sa na Slovensku nikdy nedajú vyhrať voľby. Nikdy.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s