Kam odchádzajú mŕtvi ateisti?

Citujem zo stránky Spoločnosti Prometheus:

Vo veku nedožitých xy rokov odišiel spomedzi nás vzácny človek, skvelý lekár a zanietený humanista prof. XY…

Ateisti neveria na posmrtný život. Hoci cenu Humanista roka dali samozvanej ateistickej intelektuálke Maríne Čarnogurskej, ktorá verí, že duše príbuzných zosnulých pomáhajú svojim živým nezosnulým príbuzným na tomto svete… Dobre, sekhumanistíci si môžu tie svoje ceny dávať komu-len chcú a vyhlasovať za svojich neveriacich svätých tiež kohokoľvek.

Ale ak ateisti začnú tvrdiť o svojich mŕtvych kamarátoch, že chodia (nikto nevie kam a prečo), je to úsmevné.

Humor lieči a smiech uzdravuje.

Veď samotný ateizmus je pekná sranda. Predstavte si, že veríte v neexistenciu niečoho, čo si neviete predstaviť a tento svoj svetonázor založený na neviere v neexistujúce čosi začnete dokazovať vedecky. Dokonca taký obor ľudského skúmania nazvete vedeckým ateizmom 😀 A svojich veriacich kolegov v neexistenciu božiu, ktorí zomrú, budete popisovať ako kráčajúce bytosti. Umreli a teda odišli. Kam a ako?

A potom na Dušičky sa ateisti vyberú na cintoríny a tam spomínajú na živého zosnulého a nevedia sa zmieriť s tým, ako dobre trafil na svoje hrobové miesto. Tam, dva metere nad zahnívajúcimi pozostatkami plných mrtvolných červov s náboženskou nostalgiou, neodlišujúc sa od babičiek s páterkami, chvíľku postoja – časovo tá chvíľka zodpovedá dĺžke modlitby za zosnulého. A potom odkráčajú do svojich domovov, aby celý rok po svojich zosnulých priateľoch veriacich v neexistenciu toho, čo považujú za nejestvujúce, po celý rok ani neštekli. Ako ich psy…

A takýto postoj nazývajú racionálnym správaním.

Mjuhehehe 😀

 

8 thoughts on “Kam odchádzajú mŕtvi ateisti?

  1. To je neuveriteľne chaotický článok. Samozrejme že človek, ktorý zomrie odíde. Odíde od svojich milovaných. Už sa s ním nikdy nestretneme. Skôr človek veriaci v posmrtný život by tak nemal uvažovať. Nemal by ani plakať a smútiť. Veď sa ešte stretneme dcéra moja. (v najhoršom prípade) A samozrejme aj neveriaci si môžu uctiť svojich mŕtvych. Robili to dávno pred tým ako vynikli všetky sekty. Rozumne zmýšľajúci človek sa nedá zakopať do zeme ale dá sa spopolniť. Takže červ a rozkladajúce sa mäso bude skôr v tvojom hrobe. A keď prídu tvoje deti na tvoj hrob budú sa predbehovať so susedmi vo výzdobe tvojho hrobu preto že je taký zvyk……..atď

    Like

  2. citace: “Ale ak ateisti začnú tvrdiť o svojich mŕtvych kamarátoch, že chodia (nikto nevie kam a prečo), je to úsmevné.”
    Je to úsměvné, a jestli vám to vadí, tak se určitě časem vyvine nějaký ateisticko-pohřební slovník. Tohle je pouhý text používaná ze setrvačnosti pro kohokoliv mrtvého.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s