Komu, čomu a prečo sa klania ateista Chmelár?

Eduard Chmelár na svojom fcb zverejnil fotografiu, kde sám stojí pred pamätníkom Šuleka a Holubyho, mladíkov, ktorých popravila niekdajšia maďarská štátna moc za buričstvo.

Odhliadnime teraz od historických súvislostí a sústreďme sa na to, prečo ateista Chmelár dokráčal k akémusi pamätníku, o ktorý sa starali iní mladíci zo Slovenskej pospolitosti, aby vyzeral tak, aby tam mohla vkročiť aspoň ľudská noha.

44442000_2096446467053901_7232298938722680832_n

Čomu sa klania ateista Chmelár? A prečo to robí?

Ak by si chcel pripomenúť hrdinstvo Šuleka a Holubyho, mohol spomínať aj pri dobrom vínku kdesi vo vinárni. Klania sa mučeníkom slovenskej slobody? A myslíte si, že o to stoja? Môže ateista preukazovať úctu ľuďom po smrti? Nie je to v rozpore s ateizmom?

Kto odfotil Chmelára? Odfotil sa sám so statívom? A prečo?

Chmelár o sebe tvrdí, že je ateista. Prejavy úcty zosnulým týmto veru už nepomôžu, najmä ak sú od ateistov.

Ateista Chmelár neprišiel k monumentálnemu pamätníku Jurkoviča postavenému práve na pamiatku mučeníkov preto, aby nejaké mŕtvolu poškrabkal na päte či pohladil po hlavičke. Neprišiel prosiť za ich duše. Prišiel sem s chladnokrvným kalkulom parazitovať na tragédii týchto dvoch šuhajkov vo veci vlastnej prezidentskej kandidatúry.

Podobných skutkov hyenizmu sa dopúšťajú aj iní ateisti a pseudoateisti. Nechodia k pamätníkom, aby si niekoho uctievali, chodia tam preto, aby si vyhonili svoje vlastné politické ego, preleštili slávu vlastnej osobnosti.

Skutoční ateisti nepotrebujú chodiť na cintoríny a tam, nad kôpkou zahnívajúceho mäso spomínať na svoje mamičky či detičky. Ak to robia, dokazujú, že ich ateizmus je len póza, ktorej v skutočnosti neveria a kdesi v ich vnútri drieme potláčaná viera.

Skutočný ateista k významnému monumentu nepríde pre to, aby dal akési benefity zosnulým – veď neverí na posmrtný život. Ak tam príde, treba si klásť chladnokrvné a cynické otázky – prečo to robí?

Ateista Chmelár to urobil preto, lebo tie dve mrtvolky a teatrálna pieta sú len prostým rebríčkom jeho politickej mocibaživosti. Podprahový odkaz je jasný – ó, voliči, pozrite sa, aký som ľudomil a národovec, ako ci ctím dejiny, já já já Eduard Chmelár…

Chmelár si nikdy nevzal do rúk motyku alebo lopatu a spolu s tými mladíkmi zo Slovenskej pospolitosti neklčoval burinu a nezveľaďoval zabúdaný pamätník našich dejín štátnosti. Prišiel prehliadajúc všetko to dobré, čo urobili iní len preto, aby sebecky povýšil sám seba nad iných a svoju pýchu povýšil na prirodzenosť. Odoberajúc právo slova každému, kto mu povie čokoľvek kritické.

Neodopierajme však všetko dobré Chmelárovi. Je dobrým popudom pre našich rádoby štátnikov, aby zviditeľnili tento pamätník a zaradili do svojich národných programov. A možno raz príde na slová Chmelára, ktorý vyslovil želanie

Želal by som si, aby aj dnes, pri tomto významnom výročí, bola na tomto mieste vypálená čestná salva príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Nezabúdajme, ako ťažko sa rodila naša krvou vykúpená sloboda a nezávislosť. Česť a sláva padlým hrdinom štúrovského povstania rokov 1848 – 49!

A čo naši sekulárni humanisti? Stále riešie dilemy, čo je pravda, kto všetko je ateista a ako získať ďaľšie platiace ovce do svojej sekty Spoločnosť Prometheus. Ich nástrojom je lož, propaganda, nenávisť. Zabalené do vznešeného slova humanizmus…

2 thoughts on “Komu, čomu a prečo sa klania ateista Chmelár?

 1. Všechno viditelné pomine, zanikne všechna okázalost, rozkoše a snažení tohoto světa a k záhubě přitáhnou i ty, kdo v nich mají zálibu.
  sv. Augustin

  Like

 2. Klania sa mučeníkom slovenskej slobody?
  Mučedníkům se určitě neklaní. To je terminologie věřících. Šuleka a Holubyho neznám, takže nevím proč a za jakých okolností zemřeli.
  A myslíte si, že o to stoja?
  Opětně špatně. Nejsou, tak o to nemůžou stát. To je váš náhled věřících.
  Môže ateista preukazovať úctu ľuďom po smrti?
  Může, proč by nemohl? Ona je to spíš úcta k činům a myšlenkám, které dotiční (jmenovaní na památníku) prosazovali a kvůli kterým umřeli.
  Nie je to v rozpore s ateizmom?
  Ne, proč by mělo?

  Beru to tak, že dotyčný Chmelár fotografií chce vyjádřit, že se hlásí k myšlence těch zemřelých.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s