ZSSK zablokovala bránu Humanisti.sk

Aké to prekvapenie! Na bránu militantného ateizmu Humanisti.sk sa už nedostanete cez verejné wifi vo vozňoch domáceho železničného dopravcu – stránky sú blokované pre nevhodný obsah. Podľa mojej skúsenosti od včera.

Som odporcom cenzúry a zneprístupnenie tejto brány ma prekvapilo. Železnice nepatria medzi žiadne svätuškárske organizácie. Humanisti.sk sú síce hniezdom filozofického úpadku, beletrizovaného antisemitizmu a anikatoliczmu, bránou lží a nenávisti, zavádzania a jej správcovia aktívne podnecujú nenávisť proti náboženským skupinám našej krajiny… no cenzúra je ďaľším stupienkom potláčania slobody prejavu. Brána Humanisti.sk sa okrem šírenia nenávisti medzi rozumovo nie veľmi vyspelými jednotlivcami stala miestom, kde sa militantní ateisti zosmiešňovali a jej redakčný tím privádzal do úžasu tých rozumovo vyspelejších a rozhľadenejších.

Brána Humanisti.sk napriek tomu, že poskytovala mediálne krytie jedinej samozvanej slovenskej organizácii zastupujúcej záujmy ateistov – o.z. Spoločnosť Prometheus (na čele ktorého sú eštebáci toho najodpornejšieho druhu ako napr. bývalý náčelník ŠTB právnik Baťala, ale aj jej zakladateľ Čelko či predseda Hrádecký), mala a má katastrofálne nízku čítanosť. Ak odrátame od celkového počtu čítateľov veľký podiel kresťanov, ktorý portál navštevovali, aby boli v obraze čo dnešných ateistov trápi, tak počty ateistov navštevujúcich túto slovenskú Mekku ateizmu sa pohybuje rádovo v desiatkach. A aj tie desiatky treba posúvať viac k číslu 10 ako k číslu sto 🙂

Na bránu Humanisti.sk sa dostanete aj naďalej, ale cez platené vlastné dáta.

Screenshot_20190427-050042

V článku 3. ods.1. Všeobecných podmienok poskytovania prístupu na internet sa píše:

  1. Užívateľ nesmie používať sieť na komerčné účely, šíriť na nej nevyžiadané informácie reklamného charakteru, šíriť obchodné informácie, politickú, náboženskú alebo rasovú agitáciu, propagáciu drog alebo šíriť materiály, ktoré sú v rozpore s platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky.

Prístup, resp. “neprístup” na stránku Humanisti.sk mi zľahka komplikuje život tým, že si ateistické srandičky budem musieť čítať za platené dáta. Doteraz som počas cca 6 minutovej dennej cesty vlakom stiahol asi tridsať stránok a potom v pohodlí domova si tieto prečítal.

Oveľa viac ma mrzí, že ZSSK zaradila medzi blokované stránky aj brány pre turistov propagujúce kultúrne dianie v mestách ako napríklad v Nitre.

Neviem, čo bolo pohnútkou na zavedenie cenzúry vo vozňoch železničnej dopravy štátneho prepravcu, no rozhodne to nie je zvyšovanie štandartu cestovania a slobody v našej krajine.

P.S.: Pána Paradu zo stránky Humanisti.sk touto cestou žiadam, aby k článkom na tejto bráne pridával aj tlačidlo “Stiahnuť vo formáte pdf”


Aktualizácia Máj 2019:

ZSSK obnovila prístup k bráne Humanisti.sk. V jednom rýchliku je pozastavené načítavanie tejto stránky napriek tomu, že iné sa načítať dajú. A s blokovaním som sa stretol ešte v jednej prevádzke fungujúcej v priestoroch železníc. V každom prípade možno túto cenzorskú kauzičku uzavrieť s konštatovaním, že dostupnosť brány Humanisti.sk bola obnovená na 95% (zahrnuté neznáme príčiny technickej povahy).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s