Zdesenie liberálov z Andreja Kisku

Progresívne Slovensko, strana, ktorá chcela byť lídrom opozičnej politiky a projektom, v ktorom zlatým teľaťom mal byť dosluhujúci prezident Kiska, prežíva zlé časy. Kiska progresívcom poprial všetko dobré do volieb a založil si novú politickú strana – Za ľudí. Na čele bude on sám. 😀

19062019, Hana Fábry, fcb:

Progresivne Slovensko co na to hovori, niekto ste nieco zachytili? “A. Kiska: “Na tému interupcií, Istanbulský dohovor, registrované partnerstvá, adopcie detí homosexuálnymi pármi žiadna z týchto tém nebude v našom programe strany a ak sa dostaneme do koalície budeme trvať na tom, aby v programovom vyhlásení vlády žiaden takýto návrh nebol. S týmto pôjdeme do koalície.”

Podobné trúchlivé žalospevy a až primitívne vulgárnosti nájdete na kadeakých ľudsko-právnych stránkach. O čo ide?

Kiska sa snaží získať na svoju stranu väčšinového konzervatívneho voliča, aby ho zase zradil. Bol to Andrej Kiska, ktorý zmaril referendum o rodine a bol to Kiska, ktorý podporoval herézy v RKC (viď kauza Bezák). Kiska je pragmaticky mysliaci obchodník, kariérista.

Slniečkári nemusia moc smútiť. Kiska je na ich strane. Prinajmenšom dovtedy, dokedy bude liberalizmus hlavný prúd v EU.

A čo na to “progresívci? Citujem:

Gratulujeme ku vzniku strany Za ľudí. Z tlačovej konferencie je jasné, že máme ešte viac spoločných cieľov a názorov, ako sme si mysleli. Veríme, že sa nová strana nerozhodne ísť cestou starej generácie politikov – hádkami so SMERom ale aj medzi sebou, a čoskoro si sadneme za rokovací stôl o našej spolupráci, posielame Andrejovi Kiskovi návrhy najskorších termínov.

A našiel som aj nariekanie LGBT aktivistu Branislava Ondrášika, niekdajšie katolikofóba:

Branislav Ondrasik Spolocne nazory? To sa PS nechysta voci mnohemu od Aliancie za rodinu 2.0 skor vyhranit? Alebo aj vy budete nakoniec za tych tradicnych a progresivne temy hodite cez palubu ako prve ako kedysi Sulik. Uz to trochu prehanate tym prosenim sa Andreja Kisku, najma po jeho vcerajsom dni a “lepsie” ako start to nebude. Som vcelku puzzled z tohto statusu.

Ako to povedal Blaha? Že Kiska je oportunista a prevracač kabátov? Ano, mal pravdu…

Smejem sa hlasno. Tí čo donedávna bojovali proti že fašistom, odrazu berú do úst protikiskovskú rétoriku fašistov. Tak nejak sa z obete stáva predáror. A naopak.

Nuž čo tam po Kiskovi. Máme skvelú prezidentku a všetci sa tešia… Ono tie vzorce slepej adorácie sme videli pred pár rokmi pri inaugurácii Kisku. Ako je to príslovie s panskou slávou? 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s