40 ateistických absurdností

1. Keď Archimédes objavil známy Archimedov zákon, vybehol na ulicu nahý a kričal, čo objavil. Keď Issacovi Newtonovi padlo na hlavu jablko, objavil gravitačný zákon. Ateista je človek, ktorý vybľakuje na všetky strany, v čo neverí. Predstavte si, že by sme všetci takto bliakali ako ateisti, v čo všetko neveríme. To by bolo bľakotu…
2. Ateisti tvrdia, že ich svetonázor je výsledkom zdravého rozumu. No pritom nevedia svoj ateizmus racionálne zdôvodniť.
3. Ateisti tvrdia, že neveria na zázraky a nemajú problém s presvedčením, že svet, bytie a život v ňom vznikli náhodou, bez príčiny a z ničoho.
4. Ateisti svoje nedávne krédo “Boh neexistuje, veda to dokázala!” zamenili za alibistické “Povinnosť niečo (=Boha) dokázať je na strane kresťanov.
5. Ateisti o sebe tvrdia, že sú neveriaci. Hoci veria v nič a ničím nepodloženú neexistenciu Boha.
6. Životnou náplňou ateistov je zaoberanie sa neexistujúcimi postavičkami z Biblie.(Dodatok TvojOponenta: Lebo čo ak predsa existujú, všakže).
7. Ateisti sú ako fanatickí antifilatelisti. Urobili si koníček z nezbierania známok a tešia sa z toho, koľko už tých známok vlastne nenazbierali.
8. Ateisti tvrdia, že je slobodným rozhodnutím a právom ženy zabiť svoje vlastné dieťa v lone, lebo je to predsa telo ženy, no nevedia vysvetliť, prečo za toto slobodné rozhodnutie ženy musia muži platiť alimenty. Veď je to predsa telo ženy – nech sa stará a neotravuje.
9. Ateisti tvrdia, že nenarodené počaté dieťa nie je ľudskou bytosťou. No ochraňujú a zachraňujú vajcia orla, lebo ich zničením by orly vyhynuli. Akokeby bolo vajce vývojovým štádiom orla a nie nejakou vecou.
10. Ateisti tvrdia, že všetko má svoju príčinu a bez príčiny sa nič neudeje. Pritom nemajú problém uveriť téze, že svet vznikol bez príčiny.
11. Ateisti tvrdia, že sa riadia logikou. No sú ochotní tvrdiť, že čas je nekonečným reťazením dní, ktoré nikdy nemalo počiatok.
12. Ateisti neveria v boha ani v iných bohov. Hoci niektorí veria v snehulienky, trpaslíkov, baby-jagy, horoskopy, veštenie, preludy, mimozemšťanov, aury, tarotové karty, dobré a zlé energie, krištálové gule, predpovedanie z rúk… A nevidia v tom rozpor.
13. Ateisti tvrdia, že Česko je najateistickejšou krajinou na svete. A nemajú problém so zistením, že Česko je súčasne najpoverčivejšou krajinou na svete.
14. Ateisti tvrdia, že Kristus nikdy neexistoval a Biblia je kniha rozprávok. A tí istí ateisti obviňujú Boha z vraždy Ananiáša a Zafiry a genocídy na základe Biblie, ktorú považujú za knihu rozprávok. A nevidia v tom rozpor.
15. Ateisti sú proti vnucovaniu náboženstva a ich najobľúbenejším čítaním sú pastierske listy KBS. A nie je im to divné.
16. Ateisti tvrdia, že Cirkev upálila miliony vedcov. Ak sa ich spýtate na meno čo i len jedného z nich, nespomenú si, dostanú náhle okno, zažívacie ťažkosti alebo im vypadne net.
17. Ateisti radi poukazujú na morálne prešľapy kresťanov napriel tomu, že samy morálku nemajú a nevedia, čo to je.
18. Ateisti neveria v Stvoriteľské dielo a v Boha, no napriek tomu sa nechcú vzdať pozície nadzvieraťa vo svete darwinovej evolučnej ríše druhov so spoločným predkom.
19. Ateisti sa radi nechávajú počuť, že sú ľudia, napriek tomu, že z teorie evolúcie nevyplýva žiadne špeciálne zdôvodnenie oprávňujúce človeka považovať za čosi viac ako zabehnutú prašivú suku, hlístu alebo parazita.
20. Ak Boh neexistuje, človek je len zvieraťom, ktoré možno zjesť, regulovať jeho populáciu cieleným odstrelom, (napr. holokaustom alebo genocídami). Napriek tomu sa zdráhajú ľudské mäso jesť. A nevedia to vysvetliť.
21. Ateisti tvrdia, že zabíjať iné ľudské bytosti je nehumánne, lebo to iným tvorom spôsobuje bolesť. Pritom si na obed dajú rezeň z tvora, ktorý žil a cítil rovnako, ako cítia ich rodičia.
22. Ateisti tvrdia, že ateizmus je rovnocenným svetonázorom voči každému alebo akémukoľvek náboženstvu. Ale život by za svoj ateizmus žiadny ateista nepoložil.
23. Ateisti tvrdia, že po smrti nie je žiadne Nebo alebo Raj. A preto budujú raj na Zemi spôsobmi vedúcimi akurát tak k pozemskému peklu.
24. Ateisti chcú odluku. A súčasne chcú zasahovať do diania Cirkvi. A nevidia v tom protirečenie.
25. Ateisti sa dožadujú odluky RKC od štátu napriek tomu, že toť nedávno to boli ateisti, ktorí presadili naviazanie cirkví na štát.
26. Ateisti tvrdia, že sa kradnúť nemá. Pritom tí istí ateisti bránia navráteniu nakradnutého cirkevného majetku cirkvám.
27. Ateisti tvrdia, že im kresťania ukradli Vianoce, lebo to je podľa nich deň zimného slnovratu. Pritom však deň zimného slnovratu ateisti paradoxne slávia až o tri dni neskôr spolu s kresťanskou pripomienkou narodenia Ježiška. A vravia, že to je jedno.
28. Ateisti tvrdia, že by sa malo pracovať aj v nedeľu. No ak samy majú ísť v nedeľu do práce, reptajú.
29. Ateisti sa radi pasujú do pozície človeka rozumu, vzdelanosti a vznešených intelektuálnych cností. Napriek tomu ich argumenty sú vzdialené týmto atribútom. Zameriavajú sa sa IBA na chyby a nedostastky, pričom sú často zveličené, prekrútené alebo vytrhnuté z kontextu. Často je to však sprevádzané nevedomosťou (histórie, kresťanskej náuky, dobrých skutkov cirkvi alebo význame viery). Preto ateisti majú často „argumenty“ typu: „Cirkev len viedla vojny, upaľovala ľudí, vyberala peniaze…“
30. Ateisti nariekajú nad zbičovaním akéhosi ateistického chrapúňa v Saudskej Arábii a pritom im je ľahostajný osud státisícov kresťanov prenasledovaných za slobodu vierovyznania. A nemajú hanby sa nazývať sekulárnymi HUMANISTAMI.
31. Ateisti vnucujú svoj ateizmus kresťanom a ak sa kresťan spreneverí hodnotám evanjelií a prestane sa správať ako kresťan, ateisti jeho nekresťanské správanie dajú za príklad amorálnosti kresťanov. Hoci ten amorálny kresťan sa len správal ako ateista.
32. Ateisti tvrdia, že náboženstvo je pre hlúpych a chudobných a že vymizne s pokrokom a zvyšujúcou sa životnou úrovňou. No ak sa ich spýtate, prečo ateisti neprevádzkujú charitu a pomoc núdznym, odpovedia vám, že oni na to nemajú peniaze…
33. Ateisti volajú po slobode šírenia myšlienok. Preto milujú cenzúru, ignorovanie a umlčanie oponenta.
34. Ateisti sa cítia byť diskriminovaní vždy, keď samy nemôžu diskriminovať.
35. Viete, ako sa volajú ľudia, ktorí najviac rozprávajú o Bohu? Volajú sa paradoxne – že ateisti.
36. Ateisti veria, že Boh neexistuje. Ateisti nevedia, čo je to absolútne zlo. Ateisti tvrdia, že Boh je absolútne zlo. Tak v tom sa nevyzná ani divá sviňa.
37. Toto je TOP ABSURDNOSŤ: Ateisti neveria v posmrtný život. Napriek tomu na “Všechsvätých” nemajú problém ísť na cintorín a tam 2 metre nad zahnivajúcim telom svojej matky plným mŕtvolných červov a hnilobného zápachu pália sviečky a nad zapáleným plameňom spomínajú v tichosti piety. Nechápem. To si nemôžu zaspomínať pri pohári dobrej pálenky kdesi v krčme?
38. Ateisti tvrdia, že sú humánni a odvodzujú svoju svetonázorovú filozofiu – sekulárny humanizmus – od slova homo. Človek. Viera v ľudskosť a ľudské sily je u nich vraj na prvom mieste. Napriek tomu nepozdvihnú protestný hlas proti gigantickému násiliu páchanému v islamskom svete na kresťanoch. Ba skôr naopak, majú sklony toto násilie bagatelizovať a ospravedlňovať.
39. Ateisti sú proti náboženskému fanatizmu. Napriek tomu nachádzajú svojich spojencov v boji proti RKC medzi náboženskými a sekulárnymi extrémistami.
40. Ateisti tvrdia, že neexistuje slobodná vôľa a všetko, čo sa deje, je len dôsledok biologicko-chemických procesov. To, že môžu slobodne nad týmto uvažovať, im nie je vôbec divné 😀

 

Za článok môžete zahlasovať na Vybrali.sme.sk

Reklamy

25 thoughts on “40 ateistických absurdností

 1. 5. Ateisti o sebe tvrdia, že sú neveriaci. Hoci veria v nič a ničím nepodloženú neexistenciu Boha.

  Trosku motate hrusky s jablkami. Verim ze vo vesmire je zivot. Vyplyva z toho ze som veriaci v tom kontexte akom je to spolocensky chapane? Teda spolocensky bezne pouzivane je ze ked vyhlasim som (ne)veriaci myslime tym na vztah viera – boh. “Verit” by som mohol nahradit napriklad slovkom “priklanat sa”, “predpokladat”, “odhadovat”, “tusit”.

  A veta “Hoci veria v nic” je pokus o co? Je to nezmysel a cital som radu prispevkov od neveriacich ale taketo nieco som od ateistu nikdy nepocul. Neverit v boha znamena ze neverim v nic? Verit a neverit sa da len v Boha? Teda pojem viera je len pre potrebu pouzivania veriaceho cloveka? Ak ano hlboko sa ospravedlnujem. Budem pouzivat slovko predpokladam.

  Like

  • Miro, je jasné, že pojmy “veriť” a “veriaci” môžu mať viacero rôznych odtieňov. K ujasneniu problematiky skúsme teda vychádzať z toho, čo je zatiaľ evidentné:
   1) Je jasné, že vnímame jestvujúci svet.
   2) Je jasné, že vedecky nie je vyriešená otázka, či svet vznikol vplyvom nadprirodzeného Stvoriteľa, alebo či svet vznikol nejak inak.
   __
   Z týchto dvoch faktov je možné z hľadiska výrokovej logiky odvodiť tieto 2 implikácie (AK…TAK…)
   AK svet vznikol vplyvom nadprirodzeného Stvoriteľa, TAK sa mýlia všetci tí, ktorí tvrdia(alebo predpokladajú, či bez vedeckého dôkazu veria), že nejestvuje nadprirodzený Stvoriteľ sveta.
   AK nadprirodzený Stvoriteľ nejestvuje a teda AK svet nevznikol vplyvom Stvoriteľa, TAK sa mýlia všetci tí, ktorí tvrdia (alebo predpokladajú, či bez vedeckého dôkazu veria), že jestvuje nadprirodzený Stvoriteľ sveta.
   __
   Ak sa však niekto v takejto situácii tvári, akoby bolo vedecky dokázané, že svet vznikol bez Stvoriteľa, tak je to buď vedomý klamár alebo naivný oklamaný, čo môže byť zapríčinené napríklad akousi jeho vierou v niečo vedecky nedokázané.

   Like

   • Ziak,
    Rozumiem o co sa snazis. Pripustit stvoritela je moznost ja to nepopieram,… Vytvarat mozne odpovede na povod sveta je ferove ale zoradovat ich podla pravdepodobnosti tam uz je problem. Preco? Alah je tvorca… nie nie Boh ten co poslal Jezisa aby za nas zomrel… nie nie Brahma Visna a Sivu …. ououououo vsetci sa mylite… Kolko je vlastne moznych vysvetleni o povode sveta? Hlupa otazka vsak?! Ak je hlupa ako postupovat aby som ostatne vylucil?
    Myslim ze tu dochadza k nazorovemu stretu nielen medzi krestanmi a ateistami ale aj medzi krestanmi a inoveriacimi. Aj ked ma zaujima ako jednoducho krestan vyvrati hypotezu nejakeho kmena v afrike kde tvrdia ze po smrti sa vacsina ludi vrati k matke ( boh zeme) a len za zvlastnych okolnosti sa ludia vratia k otcovi (boh oblohy).
    Ak sa ti to zda nelogicke, stara znama rada … musis uverit aby si pochopil.

    Like

   • Miro, nie každý má potrebu stoj-čo-stoj kadekomu kadečo argumentačne vyvracať.
    Niekomu napríklad stačí, keď druhej osobe oznámi, že napríklad nejakým jej tvrdeniam neverí a že verí iným vysvetleniam…A jeho život môže svedčiť o tom, nakoľko sú hodnotné východiská, na ktorých zakladá svoj život. Skutky totiž majú výpovednejšiu hodnotu než priveľa rečí.
    ___
    A môže napríklad doporučiť, nech každý nakladá patrične zodpovedne so svojim životom a s rozhodovaním o tom, akým tvrdeniam uverí a teda založí na nich svoj život …
    ___
    A často to je tak, že časom (skôr či neskôr) sa ukáže, že kto sa vo svojich tvrdeniach mýlil a kto nie.

    Like

 2. Bod 37.
  Nenavist Vam zahmlieva zdrave usudzovanie. Kedze sam tvrdite ze nechapete zdovodnim.

  Som clovek a som aj ateista. Vy sa snazite vnutit ludom myslienku ze ateista nie je clovek ale akesi bezcitne monstrum.
  Chodim na cintorin pretoze si Vazim ludi ktorim tam tu sviecku zapalujem. Chodim tam aj s manzelkou s detmi, casto krat aj so svokrovcami. Manzelka je veriaca a ja neveriaci a teraz podla Vas sa mam rozviest len preto ze mam iny nazor na svet? Urcite to neurobim!!! A nas zivot je ukazkou toho ako by mal vyzerat bezne v spolocnosti naplnanie v zajomneho respektovania vierovyznania. Vela krat mi bolo zatazko ist na vianoce do kostola ale k ucte svojej manzelky som siel.

  Je detinske taketo uvazovanie:
  Kedze kostol postavili veriaci je nelogicke aby tam chodili ateisti.
  Kedze biblia je vysledkom rozhodnuti veriacich je nelogicke aby ju ateisti citali.
  Kedze tento chlieb upiekol ateista je nelogicke aby ho jedol veriaci .
  …..
  Kedze sviatok vsech svatych je cirkevny sviatok je nelogicke ze na vsech svatych ide ateista na cintorin.

  Like

 3. Sviatok všetkých svätých je sviatkom náboženským. To, že beriete ohľaduplnosť na svoju manželku je šľachetné. Ale potom robíte niečo, čo vo svojom vnútri považujete za nezmyselné vo svojej podstate a zmysel takého konania ste si našli v inom a vo svojej podstate nesúvisiacom zdôvodnení.
  Akokeby by ste začali schvaľovať zabíjanie kresťanov a židov v koncentrákoch, lebo je to také pekné a správne si tú katastrofu teraz pripomínať 🙂
  Netvrdím, že ateisti sú bezcitné monštrá. No je pravdou, že ak sa ateisti tak radi oháňajú logikou, tak robia mnoho vecí, ktoré logike odporujú.

  Like

  • Do kostela si může chodit kdo chce, klidně ateista. Já jako ateista se klidně podívám do kostela podobě jako do muzea, nebo do divadla.

   Už proto, že opravy kostelů jdou často že státních peněz, tedy především z peněz ateistů.

   Zajímavé je, že peníze ateistů vám nesmrdí, co. Ale tomu není divu, cizí peníze věřícím nikdy nesmrděly 😉

   Like

 4. Toto je strašný zoznam nezmyslov. Autor nemá ani základy logiky, nerozumie testovaniu hypotéz, nerozumie, čo je veda a ako funguje. Ešte, že vám veda priniesla internet, aby ste mohli tieto hovadiny šíriť svetom. Nemáte za čo.

  Ateizmus NIE JE viera v neexistenciu boha!! Ateizmus je absencia viery. A v tom je zásadný rozdiel.

  “Ateisti tvrdia, že ateizmus je rovnocenným svetonázorom voči každému alebo akémukoľvek náboženstvu. Ale život by za svoj ateizmus žiadny ateista nepoložil.”

  Toto je blbosť. To, že niekto položí život za vieru je prejav psychickej poruchy a nie nejaký zázrak viery.

  “Ateisti tvrdia, že všetko má svoju príčinu a bez príčiny sa nič neudeje. Pritom nemajú problém uveriť téze, že svet vznikol bez príčiny.”

  Ateisti nič také netvrdia. Tvrdenie, že všetko má príčinu opakujú veriaci. Ateizmus je absencia viery, nič iné.

  Autor, naštudujte si aspoň základné pojmy, inak ste totálne na smiech.

  Like

  • Pozorujete o kocúra vieru? Že nie? Potom u neho dokážete pozorovať jej absenciu (!!!!). Veru, priateľu, rozosmievate ma, ak ste toho schopný. Nuž ale dobre, povedzme, že dokážete pozorovať neprítomnosť a vôbec nemáte problém s logikou. To najdôležitejšie potom je, že ten pozorovaný kocúr s absemciou v práci a j vo viere je zákonite ateista.
   😀

   Like

   • Takže na úvod:
    1. Poznám ateistov, ktorí nevybľakujú.
    2. Viem ateizmus racionálne zdôvodniť.
    3. Som ateista a nikdy som netvrdil ani netvrdím, že svet vznikol z ničoho.
    4. Som ateista a “Boh neexistuje, veda to dokázala” som nikdy netvrdil.
    5. Neexistencia kresťanského typu boha je veľmi dobre odôvodnená.
    6. Ateisti robia všeličo možné. Boj proti nebezpečným náboženstvám (nie proti ich postavičkám) je len časť činností
    7. Fanatik je človek, ktorý nenávidí ľudí s iným názorom a najradšej by ich. Teda napr. TvojOponent. 😉 Ja, ako ateista, nič také necítim.
    8. Som ateista a nikdy som netvrdil, že je slobodným rozhodnutím a právom ženy zabiť svoje vlastné dieťa v lone
    9. Nenarodené počaté dieťa je oxymoron. Ľudia nie sú jednobunkovce. Orly chránime kvôli ich DNA, ľudí chránime kvôli ich mozgu, ktorý sa v zygote nevyskytuje.
    10. Ja ako ateista tvrdím, že podľa pozorovania sa zdá, že všetky časti Vesmíru majú svoje príčiny. Lenže Vesmír ako celok nie je časť Vesmíru.

    Like

   • Takže vy chránite DNK? Tú si môžete uchovať aj v pierku….Cieľom potratu nie je nič iné ako zavraždiť ľudský príbeh. Príbeh človeka. Ten začína počatím. Vy zabíjate týchto ľudí s rovnakým nadšením ako Hitler zabíjal iné národy – aby mu nezavadzali. Zabíjate ľudí preto, lebo prekážajú vášmu egoizmu.

    Like

   • Chránime diverzitu, tým prírodu a tým aj budúcnosť ľudí, pretože sme od prírody stále veľmi závislí.
    Zygota začína živým vajíčkom a živou spermiou.
    Zabíjať ľudské vajíčka a ľudské spermie znamená zabiť príbeh zygoty. 🙂

    Like

 5. ak nevies posudit rozdiel medzi dobrom a zlom, potrebujes viac empatie nie nabozenstva.
  ako clovek, slobodny a to vo vyzname, nerespektujuci zabehane pravidla, ktorych dovody mi niekto nevie osvetlit, mi vadi hlavne virusovy mechanizmus toho vasho spolku.

  preco by mali deti odmalicka byt “cvicene” na tie vase postupy a nazory ?
  Keby ta zbierka povier, tiez znama ako metoda ovladania ludi strachom (sorry toto mozno ficalo v stredoveku aj s certama a anielama, a pojdes do pekla!vies) a vyvolanim sebanenavisti, lebo nesplnas nesplnitelne podmienky, malo cosi do seba a vy gule, akceptujete ako novych clenov ludi az po dovrseni 18 rokov, kedy su uz za svoje ciny (aspon to tvrdi stat) zodpovednymi.

  co sa tyka toho comu kto veri.. je tolko nabozenstiev a vsetky sa vlastne snazia zadefinovat neaky ten moralny standard + plus bonusy, co sa ktoremu lenivemu karovi, co sa dal na pasenie oveciek namiesto okopavania zemakov a vytahol to na high score, takze sa moze obliekat ako chodiaca zbierka drahych kovov, v cervenom ( jezisko rotuje v hrobe, mne je to 6, za mna je to fiktivna postava, vasa bestselling kniha hovori, ze spominal, ze to nieje ok) a ma pravo menit pravidla/vyrabat nove kere sa zidu.

  ja akceptujem a verim na moralne standardy, podla prvej vety co som napisal. nepotrebujem na to psychoanalytika v drevennej budke v uhladnej kope kamenia, co niekto postavil, aby ohuril stredovekych zemekopacov. uz to proste nefunguje, aj ked mam pocit, ze onedlho, kedze ludia necitaju, nerozmyslaju, budete mat zasa urodnejsie obdobie, zvycajne sa volaju tusim doba temna. ( spomenme len #jeziskonatrube #jeziskonaskrini #omietkovydemon #jeziskonastenekdepresakujuverejnehajzlezdruhejstrany )

  mozno ste si vsimol, ze som nereagoval priamo na tu zbierku bludov, co ste hore nadelil.
  ( existuje nieco ako recnicka veta, okrem otazky ? podla mna ano. ja, na to verim )

  ale ked uz tu tak naverimboha diskutujeme, prosim, vzdy som to chcel vedet,
  kto to chodi na vanoce, ked si predstavim toho jeziska, vzdy sa mi to radsej preladi na deda mraza, ale ten je not cool, lebo je importovany z nespravnej krajiny, mam v tom proste chaos, v co mam verit.
  vacsinou mavnem rukou, a necham tuto otazku zas dalsi rok nezodpovedanu,
  ale navnadil ste ma, tak prosim spravnu odpoved, preccilen ste studoval tento odbor

  Like

   • Toto Vám už bolo opakovane vysvetlené, lenže pravdepodobne pre Vašu nekonečnú tuposť ste sa to stále nenaučili 😉
    Morálka je v princípe veľmi jednoduchá:
    Dobro je pomáhať druhým v súlade s ich vôľou.
    Zlo je škodiť iným proti ich vôli.
    Zlaté pravidlo je dosiaľ najlepší známy návod na život v spoločnosti. 🙂

    Like

   • No, ak prenasledovaním myslíte trestať len preto, že nesúhlasia s nacizmom, tak to je ubližovanie.
    Zlaté pravidlo nie je môj výmysel, ale univerzálny ľudský, taký všeobecný, že je vo všetkých náboženstvách. 🙂

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s